Novinky

4.1.2020

Chci napsat dobré zprávy pro všechny kdo nás sledují ale ....

To na co jsme se hodně soustředili v poslední době byla Šerry.

Rozhodla za nás.. / je to volba zvířecího instinktu ??/.. že není ten správný čas na to, aby nám dala první štěnata.

První sono potvrdilo tři zárodky / 7 mm velikost jednoho tvorečka / .Po očekávaném uběhnutí doby a očekávaných  příprav k porodu další sono /   57 den /  ale nepotvrdilo,/ ani jedno / došlo k vstřebání všech plodů.

Cesta do psího nebe může být opravdu krátká

11.12.2019

Tak běží život ,nelze zapomenout na zbytek naších dalších členů naše Emča  mněla před sebou několik nahlášených výstav ,ale jaksi jsme zapomněli na to že pojedeme bez tety Šerry / které chceme dopřát klid /.

Výstava v praze a poprvé jsme jeli s naší Emčou " solo " nic moc / změna chování hodně výrazná /neůcta k rozhodčí.Nicméně za týden jsme jeli do Nitry a tam první den /pátek/ bylo znát odloučení a samota ,netečnost a nezájem o cokoliv se dějící v její blízkosti.Ale sobota už byla o něčem jiném ,že by celonoční hlazení ? Více sekce výstavy.

Naši větší a dospělejší si užívají klidu / před bouří ? / Bára mněla  několikráte  možnost se znovu setkat  se svojí dcerou z druhého vrhu.Už asi zapomněla /nebo si nechtěla připomenout trpký osud psí mámy / .Naše IZZY si zřejmně myslí že jsme chudí a tak vytrvale hledá poklad nebo ropu, sem tam to vypadá že máme psa bez předních nohou a určitě ne ve světlé barvě.

Chování naší Šerry se také zmněnilo je víc ostražitá a pokud se cítí ohrožena stavá se z ní opravdový bojovník.A tak jsme opět / dobrovolně / uvolnili další prostor v našem domě aby mněla dostatek pohodlí ale ..../začíná být zima ve stanu v tento zimní čassmileysmiley/.

7.11.2019

A tak jedeme volba jasná je "vybráno " a to " Německo "

Do chovatelské stanice Lavaal a za její majitelkou kterou je  Alexandra Hendriksen.

Bez znalostí řečí / katastrofa / po domluvě s překladačem google  /  katastrofa  / i tak jedeme za naším ženichem.

Když už jsme ovládli překlady z různých aplikací nebylo to stále ono...A pak se objevila  Petra která umí německy .A v daném termínu se jela podívat na výstavu .../ to jsou ta křídla která pomohou tomu aby jazyková bariera byla prolomena.

Dnes již víme že to dopadlo dobře, sono potvrdilo březost a tak v lednu očekáváme v naší chovatelské stanici další přírůstky / ty nejmenší /.

2019

Nenadálé okamžiky a spousty překvapení nabízí soužití s / lidmi / ale i našimi nej ...věrnější...víc milující ...důležitější člen rodiny který si o to slovy nemůže říct.

A tak se stane že nastanou situace kdy i my musíme jednat, a to i proti plánování a  čemukoliv jinému  / nečekané, hárání fenky / Že by příroda řekla teď navzdory všem okolnostem ? Naše Šerry začala toužit  a tak nezbývá nic jiného než jet za ženichem .A tak se vydáme na cestu a život ukáže jak ta cesta byla úspešná.

Ať se všem daří jako nám.smiley

2019

Nyní je čas napsat pár vět o ostatních členech naší smečky a to včetně nováčka naší Emče /Iris Mon Amour Emia Alva/ něměla čas, si ani pomalu zvyknout na všechny  naše psi a už začala doprovázet tetu Šerry na výstavách.

Styl který si Emča zvolila na startu připomíná rozjetý a těžko zastavitelný nákladní vlak /více v sekci výstavy/.

Teta Šerry si doplnila / povinné ? / tituly a nadále je naší hvězdou na výstavách 

Co říci o  Izzi  kam jela tam to dopadlo dobře.  

Bára si užívá svého klidu a daří se jí dobře.Několikráte jsme se potkali na výstavách s "našimi" Barunčinými štěňaty a jejich novými páníčky.

Když ale vyhrajou svoji třídu tak se to prostě musí obrečet.

Takže spokojenost 

 

Ať se všem daří jako námsmiley

 

9.6.2019

Vše se vrátilo do běžných kolejí /těch chovatelských /

S naší Izzy jsme absolovali několik výstav na kterých to bylo co do vyjádření rozhodčích dosti rozporuplné /sekce  výstavy / nicméně Izzy dokončila test zralosti úspěšným složením základních loveckých zkoušek a to v plné palbě bodů.

/zkoušky vyhrál podle data narození mladší pes /

 

 

21.4.2019

Zameteno,setříno a klid.

Štěňata odjela s novými majiteli a zbyl po nich zvláštní smutek a neobvyklý klid kterému stále nějak nejde uvěřit.

Když jsme rozebrali všechny ty ohrádky a zábrany došlo nám že už tu opravdu nejsou.Uvolnilo se hodně místa pro pohodlný pohyb po domě bez omezení.Což ocení všichni obyvatelé domu.

Jenže, život se nezastavil absolovali jsme s naší IZZI po delší pauze výstavu v Českých Budějovicích ale jak jsme se přesvědčili cvičit,stříhat nestačí, zvláště když rozhodčí / Kardi Maret / má podle mého úsudku IQ čerstvě posekané louky a nechá vyhrát psa který spíš než na výstavu je vhodný jako služební pes pro bývalou pohraniční stráž / kvalitní plazení pod ostnatým drátem /

Následkem tohoto posouzení byla diskvalifikace naprosto zdravého psa.Posudek je napsán v jazyce šwabach a zašifrován / možná klínové písmo / Nebudu to již dále rozebírat život jde dál/.Je to jako všude jinde

za prohru může kromě mně samozřejmě trenér,rozhodčí,terén atd.Ale nejde opomenout že tento koníček také něco stojí a o čase tomu věnovaném nemluvě.

Na další výstavě týden na to v Praze jsme byli ohodnoceni známkou /výborná/ .

Celý týden jsme jezdili po doktorech /plastika lifting ksichtu,přebarvení oční duhovky,doplnění páte nohy a nastřelení 16 nových zubu./Vše podle závad v posudku z předchozí výstavy.

Teprve Kardi Maret nám ukázala v čem jsme celých 30let chybovali.

Tolik tedy o Izzy.

Naše Šerry na výstavě v Praze : třída CHampion udělen titul výborná 2 r.CAC

Naše nejmenší "Emi " má konečně prostor pro svůj život i když její temperament ukazuje potřebu přistavět jeden menší krytý stadion

10.4.2019

Štěňata jsou naprosto samostatná tlupa která se potuluje po domě a objevuje tajemství života.Jejich tlamičky,plné malých ostrých zoubků zkoumají vše co je pro ně dostupné nebo to co zapomeneme schovat .

To my dobře víme,ale brzy se o tom přesvědčí i noví majitelé smileycrying .

Štěňata čeká v tyto dny velká změna budou poznávat nový domov a sbližovat se svým novým pánem a jeho rodinou.

Poznají místo kde budou trávit zbytek svého života.A jak jsme sami poznali, měli jsme velké štěstí že noví majitelé a jejich rodiny jsou to nej co můžeme pro štěňata udělat  " rozhodnoutí, jakou cestu psím životem jim vybrat ". Už teď víme že cesta to bude ze začátku strastiplná ale vše se završí přátelstvím  "pán,přítel,kamarád - pes,přítel,kamarád " . Stane se členem rodiny . 

Náš život se bude vracet do zajetých kolejí ale stopa této smečky / malých,bezbranných,čůrajících,kadících,hodně kadících,kousajicích / je hluboko uložena v našich srdcích přejeme jim krásný a šťasný život.

 

Naše nejmenší Ema / papillon /  zdá se, jako by tu byla od narození nevadí ji setkání s Izzy ani s Bárou ačkoli jsou to pro ni velcí psi a nikdy je svou velikostí nemůže dohnat.Temperamentem kterého se v ní začíná hromadit,je asi předčí mílovými kroky.

A pak je tady "teta" Šerry v které by mohla vidět bližšího kamaráda co do velikosti i barevnosti.Co se týče Šerry, zájem byl velký.

Měla radost ze setkání štěněte své velikosti na rozdíl od nedávného kdy ji všichni během pár týdnů přerostli a fyzicky jí ukázali svoji  nadvládu.

Náše golden Izzy má před sebou výstavní sezónu do které jdeme na plno.

Bára si zaslouží odpočinek a volný režim který je spojený s doplněním všech energií které každá fena vydá pro život svých štěňat.

Uzavřeli jsme další etapu našeho života nadále bychom chtěli psát o všem co se unás děje nového.

 

Ať se všem daří jako nám

31.3.2019

Dnes proběhlo dálší ale tentokrát hromadné setkání nových majitelů štěnat. Tři rodiny se poznaly přímo u venkovní ohrádky,kterému nahrálo dnešní slunné počasí.Byli seznámeni s informací že v pátek proběhlo  očkování a čipování štěňat.

Byla možnost  se pochlubit s naším novým členem již tak početné smečky.

Je to  fenka Papillona celým jménem Iris Mon Amour / říkáme ji Emi /

Naše obavy ze setkání Šerry s Emou se rozplynuly již při prvním vzájemném kontaktu.

Ať se všem daří jako nám.

 

26.3.2019

Naplno a v celé podstatě se ukazuje kdo tady v tom domě teď velí a kdo je tu dobrý jen jako uklízečka,krmička,hlídačka.

Od posledního psaní do novinek,události nabraly nevídaný spád.

Věta "těšíme se na další dny" již tak docela neplatí smiley.Štěnata zcela ovládla prostor v domě.Podřídit se novým okolnostem  musí zbytek smečky / včetně nás /. 

Nohy které nabývají každým dnem na síle, nejen krásní ale i zrychlují pohyb štěnat.Pohyb po domě se mění z pohodové chůze ve zrychlený běh.

Zuby jak jehličky okusují nejen naše nohy ale vše co přijde do cesty  a co jim neuteče.

Průběžné odstavení kojící  Báry a přechod na pevnou stravu /kaše,tvahohy a granulky s sebou nese  větší nároky na úklid po každém krmení.laugh

Proběhlo seznamovací setkání nových majitelů  se svými pejsky. A jsme mile překvapeni  jaké super majitele jsme vybrali.

Proběhlo další odčervení které je potřeba udělat z dostatečným předstihem před  prvním očkováním.

Toliko o dění štěnat a jejich životě.

V sobotu na Klubové  výstavě v Praze  se naše Šerry v silné konkurenci ve třídě vítězů umístila na krásném 3 místě .Ve své třídě byla nejmladší. Zároveň jí byl předán titul Klubový vítěz mladých a Klubový vítěz dospělích.Nutno dodat že toto ocenění získala před dovršením věku 2 let.yes

Nastává čas příprav na výstavní sezonu s naší Izzi a výcvik na OVVR.

 

Ať se Všem daří jako nám.

 

 8.3.2019

Vše u nás doma se teď točí okolo Barunky a jejich štěňátek ,nicméně i ostatní členové smečky musí mít svůj běžný život ,venčení,jídlo a pozornost na kterou byli zvyklí.

Snažíme se věnovat všem stejně ale štěňata jsou štěňata.

Bezbranní tvorečkové otevřeli oči a začali se stavět na vlastní nohy, lezení,plížení se mnění v pokusy o chůzi po všech čtyřech,každým dnem je vidět

síla života a touha těch malých vše prozkoumat.

Nepříjemnosti které je potkali /stříhání drápků,odčervení / už dávno zapomněli a užívají života plnými doušky /skutečně plnými/ Těšíme se na další dny

a to co přinesou.

Ať se Všem daří jako nám.

3.3.2019

Druhý týden života štěnat.

Začínají první pokusy o postavení se na vlastní nohy a otevírají se jím oči.

Každý další den jejich života je v tomto období stejný / mléko a spánek.

Barunka se vzorně stará o své děti ale už je třeba, jí sem tam pomoci.

A co z toho plyne?

Častá výměna pelíšků a podložek /a to je začátek, bude hůř /pračka plný výkon/ a usušit / a vyměnit / a to celé stále dokola.

Přes okraj porodní bedny už toto seskupení mohla vidět i Izzy /nezajímá ji to //neběhá to,jídlo to také není /.

Šerry sleduje život v bedně z VIP prostoru /křeslo u bedny /

19.2.2019

Tak co dál? Štěňata jsou na světě a zajímá je pouze cisterna s mlékem, která se pro ně z nepochopitelných důvodů stěhuje v bedně z jednoho rohu do druhého.

Naše nejmenší už také okoukla Šerry  " jsou to hračky když pískají?" .No uvidíme kdy se role obrátí a stane se pro ně sama hračkou.

Zatím pohoda která se jak víme, v příštích týdnech bude pomalinku měnit na "ne až tak pohodu"

ale to vše štěňata přinášejí radost / starost.

Ať se Všem daří tak jako nám.  

15.2.2019

Vše v naší smečce se doteď podřizovalo březosti naší Barunky.Událost na kterou se každý chovatel těší, ale s blížícím se termínem nervozita stoupá u všech členů nejen těch vícenohých.

Uvolnění všem nastalo v brzkých ranních hodinach.Život začalo ochutnávat jedno štěňátko za druhým až se celkový počet ustálil na osmi.Jsou to tři kluci a pět holek.

Obavy a dva dny strachu co bude jsou pryč vše proběhlo až nezvykle v klidu díky naší   "porodní bábě"

Kačence patří jí za to dík.Vše už budeme sledovat v sekci Bára 2 vrh.

Ať se všem daří jako nám.

15.11.2018

Rok uběhl jako voda a co nového ?

Výstavy výstavy a zase výstavy často spousta rozčarování ale i radosti vyráželi jsme často za hranice a rádi se vraceli do Čech.

Nejvíce jich absolovala vzrůstem nejmenší Šerry.

Pár výstav absolovovala i naše nejmladší Izzy /Isabella/.

Smutné bylo rozloučení s naším nejstarším,který v srpnu odešel za duhový most.

Závěr roku byl pro Šerry nad očekávání úspěch za úspěchem.

V polovině prosince proběhlo nakrytí naší Barunky. Rozhodnutí bylo jasné.

Pejska jsme vybrali od chovatelky Lenky Nokič.

Jedná se o pejska Bonett Bride to Dorado Blanco '' Rocky ''

Sonografické  vyšetření potvrdilo březost. Štěnátka očekáváme v polovině února.

 


TOPlist